Správná hračka

Označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ (založeno 1994) je společným projektem Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy.

Cílem je podpořit tvorbu a prodej dobrých hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populaci.Hodnoceny jsou hračky a herní předměty určené dětem předškolního věku.
Nikdy nekupujte hračky, které nenesou označení . Ale pozor! Certifikovaná bezpečnost a zdravotní nezávadnost hraček se totiž netýká toho nejdůležitějšího pro rozvoj dítěte: estetické a výchovné kvality.

Nadstandardní označení „Správná hračka – vybráno odborníky“ je pro rodiče i pedagogy pomůckou při rozhodování o nákupu hraček.

Za dvacet ročníků bylo oceněno několik stovek hraček, s nichž mnoho již není na trhu dostupných. Všechny jsou však inspirující. Hledejte hračky se zeleným označením Správná hračka v prodejně, kde rádi nakupujete; nebudou-li na skladě, vybírejte jen hračky, které by při podobném hodnocení i ve Vašich očích obstály.

Stálá výstava oceněných hraček je na zámku v Kamenici nad Lipou; na každoročním Kamenickém Hračkobraní můžete vidět hračky oceněné v posledním roce, tedy hračky na trhu zcela jistě dostupné (www.hrackobrani.cz). Přehled oceněných hraček je zveřejněn na www.sdruzenihracky.cz, přehled posledních ročníků s vyobrazením a údaji o výrobci na www.art-visual.cz/ah

Upozorňujeme, že webová stránka www.spravnahracka.cz je stránkou komerční a s výše uvedeným hodnocením odborníky nemá nic společného.

spravna-hracka-logoVýsledky pro rok 2011
Výsledky pro rok 2012
Seznam přihlášených pro rok 2013